Domů
 
 
 
Psi se srdcem

Náš chov APBT – vývoj Anathema kennelu

S chovem APBT jsme začali v roce 1996. Dva roky poté jsme od A.D.B.A., Inc., USA , stát Utah (největší autority ve světě plemene American pit bull terrier) získali pro chov APBT certifikaci a ochranný název „Anathema“.

První cíl, který před námi stál, spočíval v získání kvalitních jedinců plemene Americký pitbulteriér. Současně, což bylo neméně důležité, jsme se snažili získat co nejkomplexnější informace o plemeni APBT, abychom dokázali zachovat, resp. v ideálním případě zlepšovat vlastnosti výchozích zvířat. Získání cenných informací o plemenitbě a genetice, tolik důležité ve světě APBT, se ukázalo být značně obtížné a musíme konstatovat, že dodnes je pro každého začínajícího milovníka rasy nelehkým úkolem...

V tomto období jsme experimentovali s více krevními liniemi APBT (Maximillian, Giroux, Boomerang, Hammond, Sorrels, Jeep). Psi, které jsme měli, resp. jejich předci, pocházeli z různých zemí a několika světadílů (Kanada, USA, Černá Hora, Austrálie). Zkoumali jsme specifické vlastnosti jednotlivých linií APBT a jejich kombinací.

Současně jsme se snažili získat co nejkvalitnější informace o APBT od zkušených chovatelů. I proto jsme do ČR v roce 1999 pozvali z Las Vegas žijící legendu ve světě APBT - pana Scott Monroe Nelsona – on znal osobně legendární chovatele „staré školy“, kteří měli velký vliv na utváření plemene Americký pitbulteriér, a se kterými dnes máme možnost se setkat jen v literatuře. Jeho osobními známými či přáteli byli např. Earl Tudor, Bert Clouse, Maurice Carver, George Saddler, Bob Wallace, Leo Kinard, John Langham nebo nám časově bližší Don Maloney či Floyd Boudreaux.

„Scotty, děkujeme za odborný názor na naše psy, neocenitelné rady a informace! Bylo pro nás osvěžující potkat na naší cestě za APBT v džungli, které říkáme svět, tak bezprostředního a upřímného milovníka rasy.“

Zlomový ve vývoji našeho chovu APBT byl rok 2002, kdy jsme se rozhodli, na základě výsledků, které vykazovaly dosavadních krytí, že se pokusíme vytvořit vlastní krevní linii APBT. Uskutečnili jsme první krytí linie G-line, na které pracujeme dosud. Více o naší krevní linii APBT naleznete v sekci G-line.

 
Aktuálně mimo krevní linii G-line držíme tyto linie APBT:
 
- S.P´s (Nelu´s) GR CH BADY JUNIOR R.O.M.,
- Evolution´s GR CH MACHOBUCK ROM,
- Ayed´s (Neznam´s / Nasty man´s) CH JAZZ ROM.
- Radonjic´s JUMBO R.O.M.
- Hammond´s RUFUS R.O.M. (Bingo´s GR CH BOOGIE BOY P.O.R.)
 
 

Aktualizováno v listopadu 2017.
kennel    
 
kennel    
 
kennel
          Copyright Anathema kennels 2012 - 2019 Navštivte naši Facebookovou stránku Náš YouTube kanál