Anathema kennel – "PSI SE SRDCEM"


Vítejte na stránkách pitbull chovu Anathema! 

Aktuální štěňata ZDE

Myšlenkou založení chovu v roce 1996 bylo a stále zůstává produkovat štěňata plemene American pit bull terrier v nejvyšší možné kvalitě. Stěžejním cílem, o který při svém snažení usilujeme, je, aby Americký pitbulteriér neztratil nic ze svých výjimečných kvalit, které byly u těchto psů po staletí předními chovateli profilovány.


Zaměření chovu – vnímání kvalitního APBT


Naší filozofií je, že plemeno American pit bull terrier má být naprosto bezpečné pro své majitele – stabilní a inteligentní, při současném zachování vlastností, jako jsou odvaha, vytrvalost, síla a dokonalé zdraví. Psa těchto charakteristik v Anathema kennelu vnímáme jako kvalitního APBT. 

Cesta vedoucí k vzniku standardu plemene se již od samotného začátku výrazně odlišuje od ostatních moderních čistokrevných ras psů. Rozdíl  spočívá v tom, že veškeré preferované exteriérové znaky (vnější vzhled a proporce psa)  u Amerického pitbulteriéra vycházejí z cíle, aby byl maximálně výkonným a zdravým psem (pracovní standart A.D.B.A.). Z tohoto důvodu považujeme typické exteriérové znaky za důležitou charakteristiku plemene American pit bull terrier, proto, přestože vzhled není pro nás nevyšší prioritou, si ceníme výstavních úspěchů našich psů (více v sekci Úspěchy).


Rozsah pitbull chovu


Chovnou základnou pitbulteriérů, tedy počtem chovných psů, se řadíme k největším v ČR a současně máme i dostatečné prostorové možnosti. Přesto chceme zdůraznit, že nejsme "komerční chovatelská stanice" a produkujeme poměrně malé množství štěňat. 

Proč je tomu tak? Důvodů je několik. Jedním z důvodů je, že velmi pečlivě vybíráme jedince použité v chovu, každé chovné spojení důkladně promýšlíme. Současně nepoužíváme intenzivní marketing pro náš chov, naopak si vyhrazujeme právo vybrat pro každý náš odchov správného budoucího majitele. Díky výše zmíněnému získáváme špičkové vrhy, kde výsledná štěňata APBT jsou velmi vyrovnaných vlastností a splňují popsané zaměření našeho chovu ve velmi vysokém procentu. Pro představu uvádíme "statistiku" našeho chovu k 31.3.2020, kdy za dvacetčtyři let (1996-2020) jsme měli 28 pitbull páření. 


Aktuálně máme v Anathema kennelu chovné jedince APBT, kteří jsou 4. - 6. generaci našeho vlastního chovu, tedy velmi dobře známe genotyp našich psů. Díky této skutečnosti a výše naznačené filozofii „Anathema štěňata“ velmi konzistentně (vyrovnaně) disponují žádoucími vlastnostmi, na které se od počátku zaměřujeme.


Více o našem pitbull chovu se můžete dozvědět v sekci Náš chov.

Pro správnou funkcionalitu stránek a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookie. Souhlasíte s používáním souborů cookie z našich webových stránek?