Vývoj Anathema pitbull chovu


S chovem APBT jsme začali v roce 1996. Dva roky poté jsme od A.D.B.A., Inc., USA , stát Utah (největší autority ve světě plemene American pit bull terrier) získali pro chov APBT certifikaci a ochranný název „Anathema“.


Začátky pitbull chovu

První cíl, který před námi stál, spočíval v získání kvalitních jedinců plemene Americký pitbulteriér. Současně, což bylo neméně důležité, jsme se snažili získat co nejkomplexnější informace o pitbulteriérech, abychom dokázali zachovat, resp. v ideálním případě zlepšovat vlastnosti výchozích zvířat. Získání cenných informací o plemenitbě a genetice, tolik důležité ve světě APBT, se ukázalo být značně obtížné a musíme konstatovat, že vnímáme, jak je to dodnes je pro každého začínajícího milovníka rasy nelehký úkol...

V začátcích pitbull chovu jsme experimentovali s více krevními liniemi (Maximillian, Giroux, Boomerang, Hammond, Sorrels, Jeep). Psi, které jsme měli, resp. jejich předci, pocházeli z různých zemí a několika světadílů (Kanada, USA, Černá Hora, Austrálie). Zkoumali jsme specifické vlastnosti jednotlivých linií APBT a jejich kombinací.

Současně se získáváním praktických zkušeností jsme se snažili o přístup k co nejkvalitnějším informacím o APBT prostřednictvím zkušených chovatelů. I proto jsme např. do ČR v roce 1999 pozvali z Las Vegas žijící legendu v pitbull světě - pana Scott Monroe Nelsona – on znal osobně legendární chovatele „staré školy“, kteří měli velký vliv na utváření plemene Americký pitbulteriér, a se kterými dnes máme možnost se setkat jen v literatuře. Jeho osobními známými či přáteli byli např. Earl Tudor, Bert Clouse, Maurice Carver, George Saddler, Bob Wallace, Leo Kinard, John Langham nebo nám časově bližší Don Maloney či Floyd Boudreaux.

„Scotty, děkujeme za odborný názor na naše psy, nedocenitelné rady a informace! Bylo pro nás osvěžující potkat na naší cestě za APBT v džungli, které říkáme svět, tak bezprostředního a upřímného milovníka rasy.“


Vznik naší pitbull linie G-line

Zlomový ve vývoji našeho chovu APBT byl rok 2002, kdy jsme se rozhodli, na základě výsledků, které vykazovaly dosavadních krytí, že se pokusíme vytvořit vlastní pitbull krevní linii. Uskutečnili jsme první krytí linie G-line, na které pracujeme dosud, aktuálně již máme v našem pitbull chovném programu 6. generaci psů. Více o naší pitbull krevní linii naleznete v sekci G-line.


Další krevní linie APBT

 Aktuálně mimo krevní linii G-line (což je středobod našeho snažení) držíme tyto pitbull krevní linie:

- S.P´s (Nelu´s) GR CH BADY JUNIOR R.O.M.,
- Evolution´s GR CH MACHOBUCK ROM,
- Ayed´s (Neznam´s / Nasty man´s) CH JAZZ ROM
- Radonjic´s JUMBO R.O.M.
- Zinetti´s (Sirmium´s) CH BEKA R.O.M.“


Aktualizováno v srpnu 2020.
 

Pro správnou funkcionalitu stránek a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookie. Souhlasíte s používáním souborů cookie z našich webových stránek?