G-LINE – naše linie pitbulteriérůPo zpětném vyhodnocení jsme jistili, že potomci Anathema´s (Skrba´s) GORA odpovídali našim představám o ideálu APBT a GORA vynikala také procentem špičkových psů, které ve svých vrzích produkovala... Z těchto důvodů jsme se v roce 2002 rozhodli využít genetický potenciál GORY pro vytvoření zcela nové krevní linie APBT, kterou jsme nazvali G-LINE.

GORA byla vnučkou Auclair´s CH TOM, významého APBT nejen na Balkáně odkud byl tento původně Kanadský pes importován (známého také jako CH. Black Tom), na něhož jsme významně navázali. Současně nesla významně krev vynikajícího psa  B & S CH TOM (známého také jako Krkeljic´s (Scepovic´s) CH TOM , či hovorově CH. Yellow Tom) .  Více o naší Goře naleznete v sekci Skrba's GORA.


Vlastnosti pitbulteriérů G-LINE


Krevní linie G-LINE není zaměřena jednostranně. Na prvním místě se soustřeďujeme na produkci pitbulteriérů plně odpovídajících standartu plemene, naprosto bezpečných pro své majitele, stabilních, inteligentních, špičkových atletů s nekonečnou odvahou (game). Věnujeme velkou pozornost zdraví a vitalitě psů námi vytvořené G-LINE.

Uvedené vlastnosti v G-LINE prostřednictvím důsledné selekce a promyšlených chovných spojení upevňujeme již po šest generací. Nesplňuje-li jedinec tyto, pro náš standard klíčové, vlastnosti APBT, není v našem pitbull chovném programu nikdy využit k chovu.

Abychom si byli v rámci G-LINE jisti dodržováním nastavených standardů, zvolili jsme si jedinou zcela spolehlivou cestu. Z takřka každého narozeného vrhu jsme si pro účely budoucí chovatelské selekce nechali několik štěňat . Díky aplikaci této strategie, která je velmi náročná, jak finančně, tak časově a prostorově, se nám daří naplňovat naše chovatelské záměry a cíle.


Velikost, zbarvení srsti a očí G-LINE


V souladu se filozofií standardu APBT nevybíráme pitbulteriéry dle velikosti, hmotnosti či zbarvení. V naší G-LINE se rodí psi různých barev ve váze 15-24 kg (kondiční váha, „mimosezónní“ pak 17-28 kg). Po celou dobu existence G-LINE se v ní nikdy nenarodil pes nežádoucího zbarvení, tedy zbarvení, které má u pitbulteriérů genetickou spojitost se zdravotními problémy (albinismus, či merle), stejně tak ani s defektní barvou očí (jedno či obě modré oči). Tato skutečnost je jednak důvodem, proč jsme dosud nikdy nevyřadili žádného jedince z důvodu barvy srsti či očí, jednak ukazatelem zdraví našeho pitbull chovného programu.


Využitelnost a vlastnosti G-LINE


Jsme přesvědčeni, že pitbulteriér výše popsaných vlastností, takový jaké produkuje G-LINE, je všestranně využitelný. Jedinci z našeho chovu APBT jsou toho důkazem. G-LINE psi jsou úspěšní v sportu, Bull-sportech, výcviku, exteriérových soutěžích, stejně tak jsou cenění jako mimořádní „domácí psi“. Naši pitbulteriéři jsou typičtí svým pevným zdravím. Po celé čtyři resp. šest generací držíme naše chovné pitbulteriéry celoročně ve venkovním prostředí, bez jakýchkoli negativních následků na jejich zdraví.


Aktuální informace o plánovaných štěňatech naleznete zde.


Aktualizace 21. ledna 2023

Pro správnou funkcionalitu stránek a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookie. Souhlasíte s používáním souborů cookie z našich webových stránek?