G-LINE – naše linie APBT


Potomci Anathema´s (Skrba´s) GORA odpovídali našim představám o ideálu APBT a překvapovali procentem špičkových psů... Z těchto důvodů jsme se v roce 2002 rozhodli využít její genetický potenciál při vytvoření naší krevní linie APBT, kterou jsme nazvali G-LINE.

GORA byla vnučkou Auclair´s CH TOM, velmi významého APBT nejen na Balkáně (známého také jako CH. Black Tom), na něhož jsme významně navázali. Současně nesla krev B  S CH TOM (známého také jako Krkeljic´s (Scepovic´s) CH TOM , či hovorově CH. Yellow Tom) . 

Krevní linie G-LINE není specializovaná výlučně jedním směrem. Na prvním místě se snažíme produkovat APBT plně odpovídající standartu plemene, naprosto bezpečné pro své majitele, stabilní, inteligentní, špičkové atlety a nekonečně odvážné. Věnujeme velkou pozornost zdraví a vitalitě psů námi vytvořené linie APBT.

Uvedené vlastnosti APBT prostřednictvím důsledné selekce a promyšlených chovných spojení upevňujeme již po čtyři generace. Nesplňuje-li jedinec tyto, pro nás klíčové, vlastnosti APBT, není v našem chovném programu nikdy využit k chovu.

Abychom si byli v naší linii jisti dodržováním nastavených standartů pro APBT, zvolili jsme si jedinou zcela spolehlivou cestu - necháváme si štěňata prakticky z každého vrhu. Díky aplikaci této strategie, která je velmi náročná (nejen finančně), se nám daří naplňovat naše chovatelské plány a cíle.

V souladu se všemi standarty APBT nevybíráme psy dle velikosti, hmotnosti či zbarvení. V naší linii APBT se rodí psi různých barev ve váze 15-24 kg (kondiční váha, „mimosezónní“ pak 17-28 kg). V naší linii APBT se nikdy neobjevil pes nežádoucího zbarvení. Nežádoucím zbarvením je myšleno zbarvení, které má u APBT genetickou spojitost se zdravotními problémy (albinismus, merle, modré oko), proto by měli být tito jedinci z chovu vyřazováni.

Jsme přesvědčeni, že APBT popsaných vlastností je všestranně využitelný. Psi naší linie APBT jsou toho důkazem. G-line psi jsou úspěšní ve sportu, výcviku, exteriérových soutěžích, stejně tak jsou cenění jako mimořádní „domácí psi“. Naši APBT jsou typičtí svým pevným zdravím. Po celé čtyři generace držíme naša APBT celoročně ve venkovním prostředí, bez jakýchkoli negativních následků na jejich zdraví.

Více o naší Goře naleznete v sekci Skrba's GORA.

Pro správnou funkcionalitu stránek a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookie. Souhlasíte s používáním souborů cookie z našich webových stránek?